Istnieje wiele opcji oświetlenia przemysłowego do wyboru – dioda emitująca światło (LED), tradycyjna żarówka, lampa fluorescencyjna z zimną katodą (CCFL) itd. LED jest często preferowanym wyborem.

Długowieczność
Wybierając oświetlenie przemysłowe, będziemy chcieli się upewnić, że wystarczy nam na długo. Jeśli oświetlenie przestanie działać zaledwie po kilku tygodniach, będziemy musieli wydać dodatkowe pieniądze i poświęcić czas na jego wymianę. Na szczęście możemy wybrać oświetlenie LED. Według statystyk, diody LED pracują zwykle 20 000 – 50 000 godzin. Jest to około 5 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnych żarówek.

Przyjazny dla środowiska
Żarówki CCFL wytrzymują mniej więcej tyle co tradycyjne żarówki, ale zawierają toksyczny gaz rtęciowy. Kiedy pęknie lub zostanie w inny sposób uszkodzona, gaz jest uwalniany do atmosfery. Diody LED nie mają toksycznego gazu rtęciowego, dlatego są przyjazną alternatywą dla CCFL.

Energooszczędność
Niewątpliwie jedną ze znaczących zalet oświetlenia LED jest efektywne wykorzystanie energii. Podobnie jak wszystkie inne opcje oświetlenia, diody LED zużywają trochę energii do działania i pracują zgodnie z przeznaczeniem. Jednak zużywają znacznie mniej energii niż większość innych opcji oświetleniowych. W porównaniu do tradycyjnych żarówek, diody LED są o około 90% bardziej energooszczędne, co czyni je inteligentną, długoterminową inwestycją dla każdego właściciela firmy Ponadto nie wytwarzają dużo ciepła i są trwałe. To najważniejsze zalety tego typu oświetlenia.