Jeżeli budujesz dom, robisz remont etc. na pewno zastanawiasz się – co zrobić, żeby wnętrze prezentowało się estetycznie i elegancko? Masz ochotę na rozwiązania ciekawe, a jednak uniwersalne? Koniecznie sprawdź, co może zaoferować Ci zamontowanie taśmy LED w swoim domu!

Czym są taśmy LED?

Owe taśmy są innowacyjnym sposobem na „dekorowanie światłem”. Najprościej można opisać je tak, że na giętkiej taśmie znajdują się połączone ze sobą diody LED. Można je zamontować dosłownie wszędzie, a dzięki specjalnym sterownikom można nadać im wyjątkowych właściwości. Sama technologia LED – mimo że znana jest od dawna – robi furorę zaledwie od kilku lat. Żarówki LED są niezwykle oszczędne – zużywają kilkukrotnie mniejszą ilość energii od „tradycyjnej” żarówki żarowej. Fakt, są droższe, natomiast ich wysoka wydajność i żywotność sprawiają, że zakup zwróci się dość szybko.

Jakie jest najczęstsze zastosowanie taśm LED?

Mimo, że mówimy o oświetleniu, to taśmy LED są zazwyczaj elementem dekoracji. Oczywiście bardzo często mają zastosowanie praktyczne, jednak takie oświetlenie bardziej przykuje uwagę, niż pozwoli w pełnym komforcie poczytać np. książkę.

Taśmy LED często można spotkać ponad naszymi głowami – w miejscu, gdzie jest luka pomiędzy podwieszeniem a sufitem. Ukryta w tamtym miejscy taśma sprawi, że sufit będzie wyglądał jak gdyby sam z siebie dawał światło. Dzięki temu zastosowaniu można nie tylko pięknie udekorować np. salę balową, ale też swój salon – wprowadzić taki nastrój, jaki zechcesz.

Ową technologię spotkamy też pod naszymi stopami. Sale kinowe chętnie zaopatrują się w taśmy LED, żeby delikatnie podświetlić schody. Tutaj liczy się bardziej praktyczność. W końcu ważniejsze jest, aby widz danego filmu się nie potknął, niż podziwiał wizualne aspekty sali kinowej. Ponadto, oświetlenie LED schodów jest coraz popularniejsze. Na pewno nocą lepiej jest poruszać się w półmroku, niż zapalać „główne” światło i cierpieć na chwilową ślepotę. Istnieją różne rozwiązania technologiczne, które urozmaicają oświetlenie schodowe. Mowa tutaj o tzw. sterownikach. Dzięki nim, można sprawić, że taśmy LED włączą się tylko wtedy, kiedy dana osoba znajdzie się w ich pobliżu. Dzięki temu zyskuje się nie tylko na praktyczności, ale też oszczędności energii. Warto wspomnieć też o czujnikach, które wyłączą oświetlenie, kiedy nastanie dzień.

Aluminiowe listwy LED ułatwią montaż, a przy tym podniosą walory wizualne danej taśmy, która – krótko mówiąc – nie jest najpiękniejsza. Oczywiście, kiedy się nie świeci. Listwy pozwolą na zamontowanie taśmy LED nawet w trudno dostępnych miejscach – na przykład pod spodem poręczy od schodów, albo na zewnątrz budynku – chroniąc jednocześnie taśmę przed czynnikami atmosferycznymi.

Gdzie kupować oświetlenie LED?

Warto zaopatrywać się u pewnych dostawców. W ten sposób mamy pewność, że nie dostaniemy w ręce produktu niskiej jakości. Oświetlenie ma posłużyć przez długi czas, ponieważ wtedy koszty zakupu się zwracają. W tym celu warto skorzystać z usług doświadczonych sklepów, gdzie dostępne są wyłącznie produkty sprawdzone.

Źródło: http://illuminations.pl/